Zákon ukládá zaměstnavatelům řadu povinností. Patří k nim také školení řidičů. Musí jej absolvovat zaměstnanci, kteří v rámci své pracovní doby řídí motorové vozidlo do 3,5 tuny, ale nepatří do skupiny řidičů z povolání. Jedná se o tzv. řidiče referenty a za zanedbání hrozí zaměstnavateli relativně vysoká pokuta. Pokud ve své firmě takové pracovníky máte, můžete ušetřit tím, že jim namísto klasického prezenčního školení zajistíte e-learningový kurz.

Kdo všechno patří do skupiny řidičů referentů?

Jak je to přesně se zaměstnanci, kteří musí online školení řidičů podstoupit? Je povinné pro každého, kdo řídí služební či soukromé vozidlo, a to bez ohledu na to pravidelnost a dobu strávenou za volantem. Kurzu se musí zúčastnit také obsluha vozidel pohybujících se mimo dopravní komunikace (např. ve firemním areálu).

Firemní areál

Přestože zákoník práce nedefinuje, jak často má školení řidičů probíhat, dle zákona č. 247/2000 Sb., je ideální frekvence jednou ročně. Obecně je doporučováno nepřekračovat lhůtu dvou až tří let.

Proč zvolit online školení?

Pro zaměstnavatele, kteří se snaží minimalizovat náklady, je dobru volbou online kurz. Oproti prezenčnímu školení je levnější, a zároveň přináší i další výhody. Zaměstnanci ho mohou absolvovat kdykoliv a kdekoliv -  nejsou nuceni přerušit práci v momentě, kdy do firmy dorazí lektor, případně se přesunout do školicího střediska. Pro firmu je řešení e-learningem mnohem lepší.

Ukázka ze školení
Ukázka z online školení řidičů Autoškoly King

Další výhoda spočívá v samotné koncepci kurzů. Kvalitní online školení řidičů je koncipováno tak, aby z něj zaměstnanci vytěžili co nejvíce nových poznatků a informací. Obsahuje animace, testy, fotografie a další multimediální obsah, který je zajímavější než strohý výklad lektora.