Když už se něco dostane do žebříčku nejprodávanějších, přeci jen to o dané položce leccos vypovídá. V případě automobilů jde o jakousi neoficiální garanci kvality. Pokud vás v dohledné době čeká výběr staršího vozu a nevíte si s tím rady, možná byste se měli inspirovat průzkumem, který provedl jeden z nejvýznamnějších českých prodejců.

Kterých pět modelů napříč čtyřmi věkovými kategoriemi patří v České republice k nejprodávanějším? Vlastence jistě potěší, že vyhrála Škoda. Následovaly značky Ford, Volkswagen, Renault a Citroen. Muži preferují výkonné a prostorné hatchbacky a combi, pro ženy jsou jasnou volbou kompaktní vozy.

Ojeté auto

Auto bazar zveřejnil výsledky na základě průzkumu napříč čtyřmi věkovými kategoriemi, navíc rozdělenými podle pohlaví. Muži nejčastěji kupují Škodu Octavii, která se umístila jako první rovnou ve třech kategoriích (18 – 28 let, 29 – 45 let, 46 – 63 let). Jako druhá skončila pouze v kategorii nad 63 let, kde dominovala Škoda Fabia. Starší řidiči dávají přednost nižší ceně a nemají tak vysoké nároky jako mladší lidé. V ženské kategorii byla Škoda Fabia jako první ve všech kategoriích.

Za zmínku však stojí také ostatní značky a jejich modely. Konkrétně jde o zástupce značek Ford a Volkswagen – Focus, Mondeo a Passat. Tyto vozy se umístily na 3. – 5. pozici. Do žebříčku nejprodávanějších ojetin se dostalo také několik francouzských vozidel. V ženské kategorii 46- 63 let se na třetí příčce umístil Peugeot 206 a v mužské kategorii nad 63 let skončily na 3. – 5. místě vozy Renault Laguna, Renault Thalia a Citroen Saxo.

Ojetý automobil

Zvýšený zájem o zmíněné modely potvrzuje také známý auto bazar v Praze – Auto Výhybka, který doplnil, že se v posledním roce zvedla průměrná cena prodávaných vozů. Průměrné stáří vozů je stejné jako vloni.